Certifikovaná výživová poradkyně a instruktorka fitness


...pro všežravce, vegetariány i vegany...


O mně

Jmenuji se Magdaléna Soukupová, pocházím kousek od Třebíče - z Jaroměřic nad Rokytnou, ale nyní působím v Brně. Věnuji se cvičení a s tím spojenému i zdravému stravování - jsem certifikovaná výživová poradkyně a instruktorka fitness. Jsem také členkou Aliance výživových poradců ČR a Vegan sport club, v rámci kterého pořádám veřejné tréninky. Dělám stravovací plány jak pro klasicky se stravující klienty, tak i pro vegany a vegetariány.


Jak to všechno začalo?

Ke cvičení jsem přišla na počátku roku 2010, kdy jsem začala chodit do místní posilovny a hned jsem si to zamilovala (když nepočítám své dřívější cvičení doma). Následně jsem se začala věnovat i body stylingu, spinningu, power joze, pilates a později jsem hrála i florbal.

Roku 2012 jsem začala zkoušet i jiné formy cvičení - tabata, hiit, kruhové tréninky atp. Vysoko intenzivní cvičení jsem si oblíbila natolik, že jsem jím postupně nahradila svou dosavadní pohybovou aktivitu a věnovala jsem už jenom tomu. Také jsem tři roky dělala pole dance a plánuji se k tomu časem vrátit. Celou dobu jsem samozřejmě dbala i na zdravé stravování a na každé jídlo jsem se těšila.

Pohyb a zdravá strava mě naplňovalo tolik, že jsem se rozhodla začít se tomu věnovat naplno a absolvovala jsem rekvalifikační kurz Instruktor fitness a následně i rekvalifikaci Poradce pro výživu. V obou těchto oblastech se i nadále vzdělávám a chci své znalosti a zkušenosti předávat dál těm, kteří v této oblasti tápou či neví jak začít.

Chci lidem pomáhat pomocí stravy a cvičení zlepšit nejen kondici a celkový životní styl, ale především zvednout sebevědomí, aby se cítili dobře, byli šťastní a zdraví - to je totiž v životě to nejdůležitější.


Já a veganství

Už na střední škole jsem se začala zajímat o vegetariánskou stravu, ale kvůli strachu mé rodiny a jejich nevědomosti o bezpečnosti této stravy jsem to po několika marných pokusech být vegetariánkou vzdala. Nicméně jsem to z hlavy nevypustila, ale pouze jsem čekala na vhodnou příležitost.

V srpnu roku 2013 jsem se znovu odhodlala stát se vegetariánkou a již jsem v tom vytrvala a nenechala se odradit. Stále mi ale něco scházelo a necítila jsem se tím plně "uspokojená". Půl roku na to jsem se tedy pevně rozhodla pokročit dál - přejít na čistě rostlinnou stravu, tedy stát se veganem.

Musím podotknout, že mně samotné dříve veganství přišlo jako extrém a ťukala jsem si na čelo! Postupem času, jak jsem zjišťovala víc a víc skutečností a informací, jsem tento názor změnila. Veganská strava, pokud je správně sestavená, je naprosto bezpečná a troufám si říct, že vegané dbají na svoji stravu mnohem více, než konvenčně se stravující společnost.

Nyní si troufnu říci, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Pravda, ze začátku to byl boj, nevěděla jsem jak se správně stravovat a čím nahradit živočišné zdroje bílkovin a tuků. Tudíž moje strava byla dlouhou dobu velice nevyvážená, nicméně žádné zdravotní problémy mi to nezpůsobilo, jak by již druzí mohli namítat. Díky veganství jsem se začala o stravu zajímat mnohem více a díky tomu jsem vyzkoušela spoustu potravin, které by mě při klasickém stravování ani ve snu nenapadlo ochutnat. Zjistila jsem, jak nahradit živočišné produkty a také jak doplnit potřebné vitaminy a minerální látky.

Díky zkušenostem, které jsem v tomto posbírala, dokážu poradit začínajícím veganům či vegetariánům v předcházení a vyvarování se chyb spojených s tímto stravováním, jelikož sama jsem si vším od počátku prošla. Dělám ovšem také jídelníčky pro klasicky se stravující klienty.

Na začátku roku 2018 jsem dala také sbohem alkoholu. Poslední skleničkou byl půlnoční novoroční přípitek. Od 1.1.2018 jsem tedy i abstinentka - alkohol si nedám ani při výjimečných akcích a událostech.


Mé další aktivity a zájmy

Mimo výše uvedené činnosti dělám přes léto traťového komisaře na brněnském Masarykově okruhu. Také jsem se účastnila běžeckých akcí, jako jsou Běh Lužánkami, Masaryk run, Běžíme na hrad apod. Mezi další mé zájmy patří jízda na motorce, urban exploration, ráda a často chodím na rockové koncerty a mám moc ráda pobyt v přírodě. Několikrát jsem si také zahrávala s myšlenkou vstoupit do AZ OS ČR, jelikož mě velice lákal výcvik.

Aktuálně se velmi zajímám o ekologii, neplýtvání a nevytváření odpadu (zero waste). Také omezuji drogerii a kosmetické výrobky - ty nahrazuji nechemickými přírodními variantami vlastní domácí výroby.